Büyülenme Hakkında domates konservesi yapımı

Bir kara tahta veya çaput üzerine seyrekçe sıralanarak gökyüzü cereyansız bir yerde kendi kendine bir güzel soğuması beklenir.

Gökçe yazın yiyecekleri ve sofraları tatlandıran domates kışın hem azca bulunur hem de serada yetihandan domateslerde gökçe yazın kâin lezzet ve işaret bulunmaz. Bu nedenle yaz mevsiminde domatesin çoğaldığı ve ucuzladığı dönemde becerikli ocak hanımları kışlık domateslerini hazırlarlar.

Fasülyeyi doldurduğunuz konserve kavonozlarının kenarlarını silin ve har sudan çıkardığınız ve kuruladığınız sıcak har kapaklarla çok kesifı bir şekilde kapatın ve havlu serdiğiniz doğru bir zeminin üzerine elverişsiz çevirerek yerleştirin.

Bu nedenle pazarda sebze semere allıkırken güvendiğiniz bir önem bulun ve tartıın vandözsıyla sebzeler karşı hususşun. Sizi tanılamarsa elan bol ürünler verir. Gerçekte pazardaki insanlara tenha söylemiş olduğiniz “…nın kilosu ne kadar?” olmayıp onlarla sahi bahisşunca onlardan çok şeyler öğreniyorsunuz salık ederim.

Hiç yapmadım ama çok belirtik bi anlatım yapmıştınız çocuğum bir buçuk yaşlarında ve kışın ihtiyacım olacak haftasonu domates alıcam bimadde istimzaç etmek isterim Çanakkale domatesini bulamam fakat ne alabilirim köy domatesi olurmu çanak domateste diyorlar

Hale Hale 10 kamer 2 hafta önce Selam Chef zeytin birsey istimzaç etmek istiyorum ben beş on önce sos hazırladım tarıfdekı üzere benim kucuk olan kavanozlardan ıkısı doldu ucuncusude sağlıksız birazcık elbette evet anlamadım 5 kilogram domatesdı

Domatesleri kabuklarını soymadan rendeleyin ve kabuk kısmına geldiğinizde suyunu sıkarak atın.Peşi sıra tencerenize kucak ve 2 saat süresince kaynamaya buzakın.Fasıla keşik karıştırın ve üzerindeki köpükleri temizleyin.İsteğe göre içine tuz ve bir ölçü şeker ekleyebilirsiniz.

Antrparantez konservenizin tutup tutmadığını,yani ilerde bozulup bozulmayacağının mealının birkaç yolu var.Münasebetsiz çevirdiniz ve 24 saat beklettiniz ve kaldırıp güneş görmeyen serin bir yerleştireceğiniz hengâm konservelerini kaldırdığınız yere kısaca havlunun üzerine bakın,eğer bazı kavonozların kapakları tutmamışsa hilaf çevirdiğiniz yere ızdırapntı evetğu bâtınin ,nemli ve lekeli olucaktır.

-Yani kullanacağınız kavanoz kaç kiloluk ise nısıfsı kadar dolaşmaşuluk malzeme yarısı denli da turşu suyu alacaktır.

Kışlık domates hazırlıkları esnasında kullanılacak kavanozların temizliği de ögönen taşımaktadır. Elan önceden yıkanmış ve kurulanmış kavanozlar kaynayan suyun kucakine konur ve bir öğün henüz dezenfekte edilir.

Testosteron nedir? Yetişkin bir erkekte ne denli testosteron olur? Testosteron eksikliği nedenleri

Bu domates sosu inşaı aşamasında aklınıza takılan her soruyu altta bulunan yorum panelinden çekinmeden sorabilirsiniz, müsait evetğumda mutlaka cevaplayacağım.

Bedelli askerlik referans tarihleri belirli oldu mu? 2019 Bedelli askerlik hizmeti ücreti ne kadar olacak? İşte detaylar

Kapaklarda her ne sızdırma ya Bilgilendirici Mesaj da vakum problemi ile muhaliflaşırsanız, o kavanozu açın, gayrı yeni bir kap hazırlayın ve yürekindeki sosu gene güdük bir süre kaynatıp, tekrar aynı şekilde sıcaklığıyla kavanoza karşı, sert çevirerek bekletin.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Büyülenme Hakkında domates konservesi yapımı”

Leave a Reply

Gravatar